VAOL - Krinolin vagy szafaládé? Fedezd fel ősz végi, téli reggeli ötleteinket és tippeinket cikkünkben!
Ősz végén és a tél kezdetén sokan vágyunk egy meleg, ízletes reggelire, ami felmelegít minket a hideg napokon. Elgondolkodtunk rajta, hogy vajon belefér-e a reggeli rutinunkba egy ínycsiklandó krinolin elkészítése?
A krinolin, mint finomság, nem összekeverendő a ruhával! A középkorban ugyanis így hívták a széles szoknyák formáját adó keretet is (pontos, rövid leírása itt, a cikk végén olvasható!). Az azonos nevű húsipari termék egy virslihez hasonló, de annál kicsit vastagabb és hosszabb csemege. Alakja, formája leginkább a hurkáét idézi, színe azonban szintén a virslire emlékeztet. Belső tartalma erősen emlékeztet a parizer (párizsi) felvágotthoz. De hogy megy a krinolin főzése a gyakorlatban?
A krinolin főzése nem kíván nagy szakértelmet. Sőt... Igazából egy késztermék, azaz, akár nyersen is fogyasztható. Megfőzni igazából nem is kell, a szó hagyományos értelmében. Elég, ha megforralt vízbe tesszük, miután levettük a "lángról" - akárcsak a virslit. A krinolin főzési ideje tehát akár nulla perc is lehet - ha ezt az említett módszert alkalmazzuk, akkor is elég három, esetleg négy perc (szóval, töredéke a kocsonya elkészítésének). Fogyasztani többnyire friss pékáruval, mustárral, tormával vagy majonézzel szokás. Emellett remek feltét többféle főzelékhez is, de tehetjük például rakott krumpliba is.
Felmerülhet a kérdés: mi a különbség a krinolin és a szafaládé között? Nézzük meg közelebbről ezt a két fogalmat: