Egy magyar férfi több mint 60 napot töltött rács mögött, miután a hivatalos leveleit téves címre küldték el. Az eset rávilágít arra, hogy mennyire fontos a pontos címzés és az adminisztratív hibák következményei.

Egy férfit 270 óra közmunkára ítéltek, mivel jogosítvány nélkül vezetett. Azonban az ügy fordulatosabbá vált, amikor kiderült, hogy 68 napot kellett a fogházban eltöltenie, mindez pedig azért történt, mert a hivatalos értesítéseket rossz címre küldték. Az ügyvéd megjegyezte, hogy a legmegdöbbentőbb az volt, hogy a bíróság nem talált semmiféle problémát ebben a helyzetben.
Csaba jogosítvány nélkül ült volán mögé, amiért tavaly 270 óra közmunkát róttak ki rá, és több mint két évre eltiltották a vezetéstől. Eleinte csendesen teltek a hónapok, ám novemberben a rendőrök megjelentek, hogy elvigyék a tárgyalására. A helyzet azonban bonyolultabb volt, mint elsőre tűnt: a hivatalos értesítők rossz címre érkeztek, így Csaba nem tudott jogi képviseletet igénybe venni. Ennek következtében, mivel nem teljesítette a közmunkát, végül 68 napot kellett a fogházban töltenie – olvasható a Blikk híradásában.
A férfi beszámolója szerint egyáltalán nem érkezett hozzá információ a pártfogójától, aki állítása szerint több alkalommal is felkereste őt. Elmondták neki, hogy a posta a "nem kereste" megjegyzéssel küldte vissza a leveleket és a hivatalos értesítéseket, és észrevették, hogy a címzések hibásak voltak.
A lapnak elárulta, hogy az ügy következtében elveszítette az állását, és a fogház helyett börtönben kellett letöltenie a büntetését. Vásárhelyi János, Csaba ügyvédje hangsúlyozta, hogy a címzések rendkívüli zűrzavart mutattak a lépcsőház, az emelet és az ajtó vonatkozásában, ami miatt Csaba nem tudta átvenni a leveleket. Kiemelte, hogy talán a legmegdöbbentőbb az egész ügyben az, hogy a bíróság, a rossz címre küldött levelek ellenére, nem talált problémát a helyzetben.
Tóth Balázs, a Magyar Helsinki Bizottság ügyvédje úgy véli, hogy a fogvatartás jogellenes volt, amiért az állam esetlegesen felelősséggel tartozik. Megjegyezte, hogy ha a posta a "nem kereste" helyett a "nem található" feliratú értesítést küldött volna, akkor valószínűleg korábban felfedezhették volna, hogy a címzés hibás.