Fénylő kígyóként tekergőzik az éj sötétjében: így ragyog Magyarország legnagyobb bazaltszürke csodája.


A híres természetfotós szívét teljesen rabul ejtette az éjszakai "díszkivilágítás" varázslatos fénye.

A Bükk egyik legnépszerűbb részén készültek csodálatos felvételek, erről tudósított egy Facebook bejegyzés.

Vágány Zoltán Szarvaskő környékét és a Pyrker-szorost örökítette meg éjszaka. Amint posztjában írta, a közelmúlt egyik legmeghatározóbb fotós élményében volt része az ország egyik legszebb helyszínén. A Bükk-hegység nyugati peremén elhelyezkedő kicsiny üdülőfalu, Szarvaskő felett vöröses-barnás sziklákból álló bérc emelkedik, melyen egy középkori vár csekély romjai találhatók.

A kilátópontról nagyszerű panoráma nyílik az egész környékre. Ennél azonban még különlegesebb látványban lehet részünk, ha a várhegytől tovább folytatjuk utunkat az országos kék jelzés mentén, egészen az Akasztó-hegy tetejére, ahonnét megcsodálhatjuk mélyen a lábunk alatt kacskaringózva az ország legnagyobb bazalt-szurdokát

- magyarázta a természetfotós.

A geográfus-természetfotós számára ez a helyszín nem csupán földtani szempontból bír jelentőséggel, hanem fotós szemmel is lenyűgöző témákat kínál. Legutóbbi látogatása kezdetben csupán egy kísérletezés volt, ám a naplementét követő "kék órák" varázslatos perceiben, az éjszakai fények játékában, olyan elbűvölő fényképeket tudott rögzíteni, amelyek igazán különleges atmoszférát teremtettek.

Ahogy korábbi írásunkban említettük, Szarvaskő lenyűgöző szépsége a lenyűgöző táj elhelyezkedésének köszönhető. A faluban észak felé haladva a patak, az országút, a vasút és a környező hegyek szorosan összefonódnak, és egy varázslatos sziklaszurdokban folytatják útjukat. A sziklaszoros keleti oldalán emelkedik a várhegy, míg a nyugati oldalát a meredek, párnaláva képződményekből álló Keselyű-hegy díszíti. Ez a természetes akadály annyira szűkíti a völgyet, hogy az országút és a patak egy impozáns, függőleges sziklafal alatt képesek áttörni, észak felé, a Felvidék irányába tartva.

Vágány Zoltán fotóit már sokszor csodálhattuk meg, hiszen a Sirokon élő tehetséges természetfotós különösen a madarak világára specializálódott. Saját készítésű madárlesén keresztül készít csodálatos felvételeket, amelyek az évek során egyre gazdagabbá váltak, köszönhetően annak, hogy a madarak már négy éve rendszeresen visszatérnek, hogy táplálkozzanak és pihenjenek. Tavaly ősz folyamán Zoltán egy különleges felhívást tett közzé a Facebookon, amelyben a nehéz helyzetbe került magyar tehetségek támogatására kérte a közönséget. A Bükk hegység varázslatos tájai minden évszakban inspirálják a természetfotósokat, és tavaly novemberben egy alföldi természetbarát lenyűgöző drónfelvételen örökítette meg a havas táj szépségét.

Related posts