A Magyar Bor Akadémia Életmű Díját egy szekszárdi borászlegendának ítélték oda, aki hosszú évtizedek munkájával hozzájárult a magyar borkultúra gazdagításához.


Az agrárminiszter a díjátadón arra hívta fel a figyelmet, hogy minden borász munkája teremtés is egyben, a bor pedig erős szakmai és nemzeti szövetség, amely összeköt. A magyar borászok nem egymás versenytársai, hanem partnerek, és mindig jobb teljesítményre ösztönzik egymást. A tárcavezető szerint az összefogásra most is nagy szükség van, hiszen a szőlő- és borágazatot számos kihívás éri. Éppen ezért az AM továbbra is stratégiai szinten foglalkozik a területet érintő támogatásokkal. Magyarország Közös Agrárpolitika Stratégiai Terve többféle támogatási lehetőséget is biztosít, a tárca támogatja például a szőlőültetvények korszerűsítését, a beruházásokat, de a promóciót és az innovációt is. Ezekre a célokra az idén 28 millió eurónyi forrás áll rendelkezésre - tette hozzá.

Vesztergombi Ferenc munkásságát és életpályáját a hagyomány, a felelősségvállalás és a minőség iránti elkötelezettség határozza meg - hangsúlyozta Nagy István köszöntőjében. Kiemelte, hogy Vesztergombi Ferenc a korábban alábecsült, "alsó polcos" kadarkát újra felfedezte és minőségi borként palackozta Szekszárdon. Társaival közösen újjáélesztette a Szekszárdi Hegyközséget, ahol aktívan részt vett a közösség életében. Az ő életútja és szakmai tevékenysége példaként szolgál az egész borászati ágazat számára - olvasható a közleményben. Személyesen is elkötelezte magát a kipusztulás szélén álló borfajták megőrzése mellett, és kulcsszerepet játszott a Szekszárdi Bikavér márkájának megmentésében. Ő volt az első, aki családi pincében palackozta az újra engedélyezett Szekszárdi Bikavért. A legfontosabb azonban az, hogy Vesztergombi Ferenc biztos lehet abban, hogy amit létrehozott, azt mások is tovább viszik, ahogyan ő is megtartotta apja és felmenői örökségét - hangsúlyozta a miniszter a közleményben.

Related posts