Különleges kormányülés zajlik: a napirenden szerepel a bérpótlékok mérséklése is.

A Bolojan-kabinet hétfő délután rendkívüli ülést hív össze, amelynek napirendjén szerepel a közalkalmazottakat érintő sürgősségi rendelet tervezete is – tájékoztat az Agerpres.
A kormány sajtóirodájának közleménye szerint a miniszterek az országos hatóság (ANAF) átszervezéséről szóló jogszabályjavaslatot is megvitatják.
A munkaügyi minisztérium hivatalos weboldalán közzétett legfrissebb sürgősségi rendelet-tervezet alapján, a közalkalmazottak számára járó bérpótlék a jövőben havi bruttó 300 lejre fog csökkenni, amennyiben ártalmas vagy veszélyes munkakörülmények között dolgoznak. Ezen jogszabályjavaslat emellett előírja, hogy az ilyen környezetben tevékenykedő közalkalmazottak évente 1-3 napos fizetett pótszabadságra is jogosultak lesznek. A kormány pénteki ülésén első olvasatban már megkezdte a tervezet tárgyalását. A becslések szerint a sürgősségi rendelet bevezetése az idei év során körülbelül 1,345 milliárd lejes megtakarítást hozhat a költségvetés számára.
A Gazdasági és Szociális Tanács (CES) hétfői ülésén a munkáltatói szövetségek pozitívan nyilatkoztak a jogszabályjavaslatról, míg a szakszervezetek éles kritikával illették azt, és elutasították a tervezetet. Ezzel szemben a civil szervezetek képviselői támogató megjegyzéseikkel hozzájárultak a diskurzushoz. A szakszervezetek azonban komoly lépéseket fontolgatnak, és sztrájkkal fenyegetőznek, amennyiben a kormány továbbra is ragaszkodik a javasolt intézkedések elfogadásához.
A hétfői napon az öt jelentős országos szakszervezeti szövetség vezetői együttesen döntöttek arról, hogy sürgős egyeztetést kérnek a miniszterelnökkel, valamint az államfővel a kormány által tervezett megszorító intézkedésekkel kapcsolatban. Bogdan Iuliu Hossu, az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség elnöke az Agerpres hírügynökségnek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy fontosnak tartják a tárgyalásokat Nicușor Dan társaságában is, hiszen az alkotmány értelmében állami konfliktusok esetén az államfő feladata a felek közötti közvetítés.
Hossu kifejtette, hogy a szakszervezeti vezetők hétfői megbeszélése során a sztrájkra való felkészülés is középpontba került. Megemlítette, hogy amennyiben a kormány július 15. környékén parlament előtti felelősségvállalással terjeszti elő a megszorító csomagot, akkor a törvénytervezet tartalmától függően készülnek a parlamenti demonstrációra.