Orbán Viktor kiemelkedő vendéget látott vendégül Kínából, ahol a gazdasági együttműködés erősítéséről folytattak eszmecserét.


Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap hivatalos keretek között első ízben fogadta Csao Lö-csit, a Kínai Országos Népi Gyűlés Állandó Bizottságának elnökét a Karmelita kolostor falai között. A látogatásról a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály tájékoztatta az MTI-t.

A megbeszélés középpontjában a magyar-kínai gazdasági kapcsolatok jelenlegi állapota állt, továbbá az együttműködés bővítésének potenciális irányai is napirendre kerültek - áll a közleményben.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Budapesten hangsúlyozta, hogy Magyarország jelentős nyertese a Kínával kialakított gazdasági kapcsolatoknak. Kiemelte, hogy hazánk példaértékű módon mutatja be, mennyire gyümölcsöző lehet a keleti és nyugati vállalatok közötti kulturált és civilizált együttműködés. A tárca tájékoztatása szerint ez a partnerség nem csupán gazdasági előnyöket, hanem széleskörű lehetőségeket is kínál a magyar piacon.

A tárcavezető a kínai Országos Népi Gyűlés Állandó Bizottságának elnökével folytatott találkozón hangsúlyozta, hogy Magyarország jelentős nyertesként lép fel a két ország közötti együttműködés keretein belül. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy hazánk folyamatosan sikerrel vegyen részt a távol-keleti befektetésekért folytatott versenyben a nyugat-európai országokkal.

A külügyminiszter hangsúlyozta, hogy "Jelenleg Európában a legjelentősebb öt kínai vállalati beruházás közül négy Magyarországon zajlik. Ezek a projektek lehetőséget teremtenek arra, hogy Magyarország a globális technológiai forradalom élvonalába kerüljön."

Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a kínai befektetések az utóbbi években több tízezer új munkahelyet hoztak létre Magyarország területén. Ezek a beruházások a legkorszerűbb technológiákat képviselik, és jelentős szerepet játszanak a folyamatosan növekvő exportteljesítményben. "A légi közlekedés terén is élen járunk, hiszen Közép-Európában, Bécset is beleértve, nincs más város, amely ennyi légi járattal kapcsolódna a legnagyobb kínai városokhoz: hetente huszonegy járat biztosítja a kapcsolatot Budapest és a kínai metropoliszok között" - tájékoztatta a közönséget.

Magyarország számára kulcsfontosságú, hogy a globális gazdasági együttműködés a jövőben is kulturált, békés és tisztességes keretek között valósuljon meg. Elengedhetetlen, hogy a világ ne szakadjon újra blokkokra. Itt, Magyarországon példát mutattunk arra, hogy milyen jelentős előnyökhöz juthatunk, ha a keleti és nyugati cégek harmonikusan, civilizált módon, és eredményesen dolgoznak együtt.

Related posts