Orbán Viktor a közgazdasági szempontokat háttérbe szorítva a választási győzelemre fókuszál.

Orbán Viktor számára fontosabb a családi és haveri kör gazdagodása, mint az ország sorsa. Ennek oltárán feláldozza az uniós forrásokat, bármibe is kerüljön ez a nemzetnek - erről beszéltek a Magyar Hang által megkérdezett közgazdászok, amikor az elmúlt és az előttünk álló esztendőben várható helyzetről kérdeztük őket.
Bod Péter Ákos szerint a megoldás az lehetne - de a jelek szerint nem lesz -, hogy a kormány befejezi a 2010-ben még elfogadható újraiparosítási, munkahelyteremtési gazdaságpolitikát, és idomul a mostani kihívásokhoz. Ha pedig nem változtat, akkor valahogy túlevickélünk ugyan a gondokon, de egyre messzebb kerülünk a régiós országoktól, nem is beszélve Európa fejlett gazdaságairól.
Petschnig Mária Zita megjegyezte, hogy a miniszterelnök a közgazdasági szempontokat háttérbe szorítva inkább a választások megnyerésére összpontosít. Márciustól Nagy Márton kezébe kerül a pénzügyi irányítás, aki valószínűleg nem fog ellentmondani főnökének. Összességében Orbánék a legrosszabb irányba, a kádári növekedési modell nyomvonalára léptek, amely a fogyasztás növelésére épít, miközben folyamatos eladósodás és – legjobb esetben – csak stagnáló infláció kíséri ezt a folyamatot.
Milyen lépéseket tett az Orbán-kormány 2024-ben a gazdaságpolitika terén?
Miként viszonyulnak jelenleg a külföldi befektetők és az Európai Unió a hazai helyzethez?
* Tényleg ennyit számít a német a gazdaság?
*Csak pozitív változásokban bízhatunk Donald Trump hivatalba lépésével kapcsolatban?*