Ne hozd vissza, inkább helyezd el a műanyag palackot a kertedben – ezzel megszabadulhatsz egy komoly bosszúságtól. | szmo.hu

A műanyag palack tehát mostantól nem szemetet jelent, ha van kerted, ne dobd ki az összeset.
Ha úgy gondoltad, hogy az összes üres ásványvizes palackod legideálisabb helye a visszaváltó automatában van, akkor most készülj fel egy meglepetésre: kertészek állítása szerint...
Ráadásul semmiféle méreg vagy bonyolult eszköz nem kell hozzá, csak némi cukros víz, egy olló, és egy használt flakon.
A módszer rendkívül egyszerű: vágd le a palack tetejét, majd fordítsd meg, hogy tölcsér alakot kapj. Töltsd meg a varázslatos keverékkel: víz, cukor és egy csepp mosogatószer. A legyek szívesen belerepülnek, de a kijutás már nem lesz olyan könnyű számukra - ez a házi készítésű csapda simán felülmúlja a boltban kaphatóakat!
Ha egy méh vagy poszméh mozdulatlanul hever a kerti járdán, ne ess pánikba! Lehet, hogy csak kimerült a rengeteg munkától. Ilyenkor érdemes elővenni egy kupakot, és elkészíteni a "méhmentő koktélt": keverj össze egy rész langyos vizet és egy rész cukrot, majd öntsd a palack kupakjába. Óvatosan helyezd a méhecske közelébe, és nézd, ahogy a kis hős felfrissül!
A Gardeners' World figyelmeztet is: csak célzottan, szükség esetén alkalmazzuk, mert ha túl sok cukros víz van kint folyamatosan, az már ártalmas lehet a beporzók számára.
Gyakran előfordul, hogy kimerült méhekkel találkozunk a járdán, a falakon, vagy olyan helyeken, ahol nem is gondolnánk, hogy megjelennek.
Ilyen esetben érdemes egy evőkanál vízhez két evőkanál fehér kristálycukrot keverni, mivel ez hatékony megoldás lehet.
"Fontos, hogy semmiképp ne alkalmazzunk mézet, és kerüljük el, hogy nagyobb mennyiségű oldatot hagyjunk kint. Ezek hosszú távon nem szolgálják a méhek jólétét."
A műanyag palack tehát mostantól nem szemetet jelent, ha van kerted, ne dobd ki az összeset - tedd el. A kerted hálás lesz érte.