Csurka István öröksége: Mit jelent számunkra? - Ezzel a fontos kérdéssel és Békés Mártonnal folytatódik a Polbeat, csütörtökön, az R56 stúdióból! - PestiSrácok


Mit jelent számunkra Csurka István ör legacyja? Ezt a kérdést járja körül Békés Márton a legújabb Polbeat adásban, amely csütörtökön, R56 stúdiójában kerül adásba. Huth Gergely vezetésével mélyreható beszélgetés vár ránk, ahol a politikai és kulturális hatásokat egyaránt boncolgatják. Ne hagyd ki! 2024. november 26-án találkozunk!

Másfél éves kényszerszünet után végre újraéled a PestiSrácok.hu híres kocsmapolitizálós műsora, a Polbeat! Az események izgalmát fokozza, hogy az új tulajdonos által ismét üzemelő, most már Revolutio 56 Gasztropubnak otthont adó helyszínen, minden páros héten csütörtökön 18 órától várjuk a közönséget egy nyílt felvételre. E héten Békés Márton, a XXI. Század Intézet igazgatója lesz Huth Gergely és Stefka István vendége, és a középpontban a XX. Század Intézet által szervezett nagyszabású Csurka-konferencia áll. Milyen hatással volt ránk Csurka István? Milyen tanulságokat vonhatunk le a rendszerváltás idején, amikor ő értelmiségi, MDF-alelnök és MIÉP-alapító szerepében tűnt fel? Hogyan értékeljük Csurka váteszi figyelmeztetéseit a mai társadalmi kontextusban? Tényleg ő lenne a patrióta gondolkodás megtestesítője? Mit kezdjünk a nyilvánvaló antiszemitizmusával? Ezeket a provokatív kérdéseket járjuk körül az eheti Polbeat adásában!

A Polbeat története 2015 júliusában indult, amikor a pesti Kelta Söröző falai között először megmutattuk magunkat. Már a beharangozó címünk is kifejezte a szándékunkat: "Elirigyeltük a Tilos rádió szalonspicces szociológusainak műsorát". Akkoriban egy innovatív stream tv-alkalmazással indultunk, amely lehetővé tette, hogy a nézők közvetlenül bekapcsolódjanak az élő adásba. 2016-ra, az 1956-os emlékév jegyében, a Sziget Sörözőből átkerültünk a Revolution'56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a heti felvételek helyszíne új dimenziót kapott. Itt a közönség véleményei és hozzászólásai szerves részévé váltak a műsornak, így a közönség aktív részese lett a diskurzusnak. Ez az underground műsor nem csupán szórakoztatás volt, hanem a G-napra adott válasz is, hiszen Simicska Lajos 2015 februári fordulata után a polgári-konzervatív újságírók stúdiólehetőségei drasztikusan csökkentek. A Polbeat így nemcsak egy új platformot teremtett, hanem egy olyan közösséget is, amely a szabad véleménynyilvánítás fontosságát hangsúlyozta.

Sok olyan közéleti személyiség járt itt, akik már szárnyaikat bontogatták, és ma már a jobb- és baloldal elismert alakjai közé tartoznak. Itt voltak botrányhősök, karizmatikus hitszónokok, és a közéleti diskurzus színes szereplői. A Polbeat feloszlatására készülő anarchisták, akik Gulyás Márton kiszabadításának érdekében jöttek, végül meglepően békésen távoztak: ahelyett, hogy felfordulást okoztak volna, egy üveg Csíki sörrel és egy Lukács György kötet ajándékával tértek vissza. A karcos stílusú adásban olyan nevek is megfordultak, mint Gulyás Márton vagy Puzsér Róbert, továbbá kormánytagok és ellenzéki vezetők is hozzájárultak a beszélgetések gazdagságához.

Örömmel várjuk Önöket, hogy csatlakozzanak hozzánk november 28-án, csütörtökön, 18 órakor az R56 Gasztropubban! Címünk: II. kerület, Bem rakpart 53. Ne hagyják ki ezt az alkalmat!

Az első Polbeat 2015-ben, a Keltában.

Egy különleges pillanat rögzítve: Békés Márton, Huth Gergely és Szarvas Szilveszter a 2017 júliusi Polbeat adásában.

Persze, szívesen segítek! Íme egy egyedi Facebook hozzászólás minta: "🌟 Ma reggel egy csésze kávé mellett arra gondoltam, mennyire fontos, hogy megálljunk egy pillanatra és értékeljük az apró örömöket az életben. 🍃✨ Ti mit csináltok, hogy feltöltődjetek a rohanó hétköznapokban? Osszátok meg velem a titkos receptjeiteket! ☕❤️ #ApróÖrömök #KávéÉsKreativitás" Ha más témában szeretnél, csak szólj!

Kapcsolódó témákBékés MártonCsurka IstvánPolbeatR56 SörözőVezető

Related posts