Megnyílt a BMW debreceni "tehetség gyára" - ÖKO-DRIVE A BMW legújabb fejlesztései között debreceni gyárában indult el a "tehetség gyára", amely a fiatal szakemberek és tehetséges munkaerő képzésére összpontosít. Az ÖKO-DRIVE program célja, hogy innovatív

Hans-Peter Kemser, a BMW Manufacturing Hungary Kft. elnök-vezérigazgatója azt mondta, a gyár szervezeti struktúrájába illeszkedik a program, amelyben lehetőséget biztosítanak a diákoknak, hogy valós ipari környezetben, a technológiák és oktatók segítségével támogassák az üzem termelési folyamatait .
Egy innovatív "gyár a gyárban" koncepció valósult meg, amely lehetővé teszi a diákok számára, hogy a gyár különböző technológiai szegmenseiből érkező megrendelések alapján, oktatói támogatással és szakmai mentori irányítással, önállóan fejlesszenek ki olyan berendezéseket és alkatrészeket, amelyeket később a termelési folyamatok során hasznosítanak - foglalta össze a vezérigazgató. A TalentFactory, amely e koncepció jegyében működik, a diákok által elkészített első termékek bemutatójával indult el: a fiatalok különféle szállítóeszközöket és karosszériaelemek mozgatására alkalmas berendezéseket alkottak meg, mindezt a gyár igényeinek megfelelően.
A diákok 8-10 fős csoportokban tevékenykednek a "tehetséggyárban", ahol bármelyik évfolyam tanulói részt vehetnek a hároméves duális szakképzési program keretein belül – hangzott el a megnyitón. Jelenleg kétszáz diák van aktívan a programban, de a jövőben ez a szám akár háromszázra is emelkedhet, évente pedig akár száz új résztvevő is csatlakozhat – tette hozzá Hans-Peter Kemser. Kiemelte, hogy a TalentFactory program legfőbb előnye abban rejlik, hogy a diákok valós termelési környezetben sajátítják el a legmodernebb technológiák alkalmazását, ezzel pedig példát kívánnak mutatni a városban működő egyéb vállalatoknak is. Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere hangsúlyozta, hogy a város már közel ötszáz éve az oktatásra alapozza a fejlődési stratégiáját, ami ma sincs másképp; a BMW pedig komoly motorja ennek a folyamatnak, ahol a duális képzés magas színvonalú megvalósítása tapasztalható.
A polgármester szerint "óriási változás van készülőben", a belsőégésű motorokat felválthatják az elektromos, vagy más alternatív megoldások, amiben a BMW-nek jó stratégiája van. Ahhoz ugyanakkor, hogy ez a stratégia sikeres legyen, szükség van tehetségekre, szükség van arra, hogy évről-évre megtalálják a fiatal talentumokat, akik sikerre viszik az innovatív ötleteket. Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC) kancellárja hozzátette: az elmúlt tíz évben új alapokra helyezték a szakképzést, amelynek fontos része a duális képzés, a gazdasággal való szoros együttműködés. Üzenetértékűnek nevezte, hogy a BMW debreceni beruházásának megkezdésekor elsőként a képzési központ készült el, ahol most a TalentFactory-t is kialakították.