Magyar Péter: A Tisza-kormány sóval hintázza meg a Szuverenitásvédelmi Hivatal pozícióját.


A Tisza Párt elnöke úgy véli, hogy a Lánczi Tamás irányítása alatt álló szervezet csupán egy újabb állomás a putyini politikai irányvonal felé vezető úton.

Egy újabb lépés a putyini irányvonal felé - reagált Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Magyar Hang kérdésére, amikor a Fidesz éjszaka benyújtott törvényjavaslatáról kérdezték, amely lényegében lehetőséget ad a kormánykritikus vélemények és a civil társadalom ellehetetlenítésére. Az ellenzéki vezető hangsúlyozta, hogy ha kormányra kerülnek, nem tétlenkednek: eltüntetik az Orbán-kormány által használt, Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatal nyomait, mint a sóval hintálandó bunkósbotot.

Ma Magyar Péter több száz ember társaságában indult útnak gyalog Nagyváradra, hogy kifejezze szolidaritását a határon túli magyar közösségekkel. Ezzel a lépéssel azokat a fájdalmas politikai döntéseket kívánja megkérdőjelezni, amelyeket Orbán Viktor hozott, amikor a magyarellenes nézeteket valló román elnökjelölttel, George Simionnal való együttműködését hirdette. A résztvevők célja, hogy felhívják a figyelmet a határon túli magyarok helyzetére, és megmutassák, hogy nem feledkeznek meg róluk.

Az RMDSZ végre megszólalt George Simion Orbán Viktorral kapcsolatos kampányanyagaival kapcsolatban.

A Fidesz eközben az éj leple alatt nyújtotta be azt a törvényjavaslatot, amelynek értelmében orosz mintára listázzák és pénzbírsággal büntetik azokat a szervezeteket, amelyek külföldről is kapnak támogatást, és amelyeket az egykori III/III-as ügynökkel a soraiban működő Szuverenitásvédelmi Hivatal Magyarország szuverenitására veszélyesnek tart. A feketelistára tett szervezetek nem gyűjthetnek adó 1 százalékos adófelajánlásokat sem, általánosságban pedig a teljes ellehetetlenítésüket teszi lehetővé. A törvényjavaslat szerint külföldi támogatásnak számít, ha egy szervezet külföldi természetes személytől, kettős állampolgártól, más államtól vagy külföldi székhelyű szervezettől fogad el közvetlenül vagy közvetetten vagyoni hozzájárulást, szolgáltatást, adományt, támogatást, pályázati támogatást, juttatást, ajándékot, kölcsönt, illetve bármilyen jogviszonyból származó bevételt kap, függetlenül attól, hogy azt vissza kell-e fizetni. Értsd: a törvény alapján külföldi befolyásnak bélyegezhető, ha egy sajtótermék, vagy civil szervezet uniós támogatást kap, vagy ha akár egy határon túli magyar személytől támogatást kapnak.

A Fidesz újabb lépésre szánta el magát, benyújtotta a törvényjavaslatot, amely a külföldi támogatásban részesülő szervezetek nyilvántartására vonatkozik. Lánczi Tamás kijelentette: „Nincs közük ahhoz, hogy milyen tevékenységet folytattam Habony Árpád londoni vállalkozásánál.”

Azt pedig, hogy ki és mi veszélyezteti Magyarország szuverenitását, szintén meghatározzák: ilyen például, ha valaki "külföldi támogatásból a közélet befolyásolására irányuló tevékenységet végez", amivel negatív színben tünteti fel például a magyar jogállamiságot, vagy az Orbán-kormány más országokkal való együttműködését, Magyarország alkotmányos önazonosságát, a "házasság, a család és a biológiai nemek elsődlegességét", illetve a "békét és a biztonságot".

Komoly kihívásokhoz komoly szakemberek szükségesek; a Lánczi Tamás által vezetett Szuverenitásvédelmi Hivatal kutatóintézetét egy egykori III/III-as ügynök irányítja. A hírek szerint Lánczi Tamás havi 2,5 millió forintért dolgozott az állami médiánál. Közben Magyar Péter feljelentette Orbán Viktort, majd egy időre eltűnt a nyilvánosság elől.

Related posts