Fedezd fel mindazt, amit a Netflix legizgalmasabb thrilleréről érdemes tudni!


A Netflix népszerűségi rangsorát ismét egy izgalmas német thriller uralja. Ha kedveled a feszültséggel teli, klausztrofób élményeket, most érdemes rákattintanod!

Július 10-én a Netflix kínálatában debütált a „A téglafal” (Brick) című német thriller, amely szinte azonnal a platform Top 10-es listájának élére ugrott – számolt be róla az In Magazin. A film középpontjában egy látszólag átlagos házaspár áll: Tim (Matthias Schweighöfer) és Olivia (Ruby O. Fee), akik egy reggel egy váratlan és különös helyzetben találják magukat. Egy láthatatlan téglafal veszi körül az otthonukat, ezzel teljesen elszigetelve őket a külvilágtól, és megszüntetve minden kijáratot és kommunikációs lehetőséget.

A sorozatban a klausztrofób légkör végig garantált, ami fokozza az egyébként is hátborzongató nézői élményt. Aki ódzkodik a zárt terektől, de szereti, ha egy filmtől libabőrös lesz, hamar a sorozat rajongójává válik.

Egyébként a szemfüles nézőknek már az elején feltűnhet, hogy a fal önmagában is metafora: fizikai akadályként az izolációra, a kapcsolatok összeomlására, a mostanság jellemző tech‑függőségre reflektál. Ám ahogy halad előre a történet, a szereplőkön belüli bizalmi válságok, a múltbeli traumák és a belső falak is felszínre törnek, ami elől nincs menekvés.

Kétségtelen, hogy a német filmes ipar egyre inkább kiemelkedik a thriller műfajában, hiszen az utóbbi években számos figyelemre méltó sorozatot alkottak. Ilyen például az időutazás bonyolult szövevényével operáló Sötétség (Dark), a történelmi alapokra épülő, izgalmas Kleo, valamint a misztikus elemekkel átszőtt Hatáskörön kívül (Exterritorial), amelyek mindegyike új dimenziókat nyitott meg a feszültséggel teli narratívák világában.

A magyar gyártású Hunyadi sorozatból ismert színész, Murathan Muslu kiemelt szerepet kap egy háborús veterán unokájaként a sorozatban. Ám a kritikusok szerint alakítása idegesítő és túljátssza a szerepet. Persze ezt mindenki döntse el maga, miközben megnézi a thrillert.

A logikai hibák, a túlírt karakterek és túl hosszú jelenetek ellenére A téglafal megállíthatatlannak tűnik. Eddig 36 országban került be a Top10-be és még csak most kezdik felfedezni a sorozatrajongók.

A film forgatása körülbelül néhány hétig zajlott, 2024 január vége és március között. Meglepetésre a helyszín nem Németország volt, hanem a varázslatos Prága. A premier pedig július 2-án valósult meg, a Müncheni Filmfesztivál keretein belül.

Tény az is, hogy a 42 éves rendező-forgatókönyvíró Philip Koch neve egyfajta német garancia a szakmában a feszültségkeltésre és az elgondolkodtató történetek megalkotására. A rendező a kíméletlen realista drámáktól (Picco) és a posztapokaliptikus sorozatokon át (Tribes of Europa) jutott el eddig a zárt térben játszódó pszichothrillerrig. A téglafal szinkronosan is látható a Netflixen, 16 éven aluliaknak nem ajánlott.

Related posts