Szabó Bálint hoppon maradt, hiszen a DUNA Párt megelőzte őt.
Megfagyott a levegő! A Brooklyn hídnak ütközött egy hajó, egy halott, több súlyos sérült - pokoli videón a tragédia
Magyar Péter tavaly ősszel a Telexnek adott interjújában először osztotta meg elképzelését a DUNA Párt vagy DUNA Egyesület létrehozásáról. Ez a kezdeményezés a budapesti baloldali politikai együttműködést célozza meg, amely a TISZA-val szemben igyekszik támogatni a hivatalban lévő ellenzéki politikusok fennmaradását. Mint fogalmazott, "Hadházytól Karácsony Gergelyen át Csárdin, Hajnal Miklóson és Szabó Tímeán keresztül mindenkit szeretnének egy kalap alá venni."
Az érintettek később határozottan cáfolták, hogy létezne bármilyen komolyan vehető elképzelés ezzel kapcsolatban. Ekkor lépett színre a botrányairól elhíresült Szabó Bálint, aki áprilisban bejelentette a DUNA Párt megalakulását, azóta pedig mint a formáció elnöke tűnik fel a nyilvánosság előtt.
Mindeközben jogi szempontból a helyzet nem tartható: a Blikk értesülései alapján a Gyurcsány Ferenc távozó pártelnökkel folytatott vitáját követően országos ismertségre szert tett DK-alapító, Leel-Őssy Gábor megelőzte a többieket, hiszen a DUNA Pártját már május 5-én bejegyezték.
A nyilvánosan hozzáférhető bírósági iratok alapján a szervezet már január 15-én, tehát hat nappal az alakuló közgyűlés után, benyújtotta a nyilvántartásba vételi kérelmét.
Lapunk felvette a kapcsolatot Leel-Őssy Gáborral, aki készségesen megerősítette a birtokunkban lévő információkat.
-- Jó ideje lehetett hallani a közéletben, hogy a Fidesz, vagy a porfogó ellenzék a TISZA Párt ellenében szeretne egy DUNA Pártot megalapítani. A célunk az volt, hogy megelőzzük őket, és ezzel a névvel már ne tudják gyengíteni a TISZA esélyeit. Teljesen nyilvánvaló, hogy jelen pillanatban csak a TISZA Pártnak van esélye leváltani a kormányt, minden máshova leadott szavazat ezt gyengíti - jelentette ki a DK-alapító, akinek azért kellett anno távoznia a pártjából, mert a tavalyi választási kudarc után nyilvánosan követelte Gyurcsány Ferenc távozását az elnöki székből.
Az új párt alelnöke, Szilágyi László, egy különleges gondolattal állt elő, amely meglepte a politikai tájat. Leel-Őssy a kérdésünkre válaszolva megosztotta velünk, hogy a jövő évi országgyűlési választásokon nem kívánnak részt venni, mivel hosszú távú terveik vannak, amelyek túlmutatnak a közeli politikai eseményeken.
Reményeink szerint a 2026-os ellenzéki győzelem után a TISZA szélesre tárja a demokrácia kapuját, ahol a DUNA és a TISZA békésen megfér egymás mellett. Sok ellenzéki szavazó ugyanis nem feltétlenül a TISZA Pártban látja a megoldást... Őket is szívesen látjuk majd. Az alapfeltétel azonban az, hogy Magyarországon újra helyreálljon a demokrácia, amit jelen állás szerint jövőre kizárólag a TISZA képes elérni - fejtette ki a frissen megválasztott pártelnök. Hozzátette: kitartó munkával a DUNA Párt akár azt is elérheti, hogy a következő önkormányzati választásokon helyi szinten képviselje a demokratikus értékek iránt elkötelezett szavazókat.