Az alapiskolai végzettséggel rendelkező emberek kétharmada szinte egyik napról a másikra él – derül ki a ma7.sk által közölt adatokból.

Az iskolai végzettség jelentős mértékben befolyásolja az anyagi stabilitást. Az alapfokú végzettséggel rendelkező emberek körében a lakosság körülbelül 70%-a a havi jövedelem határain belül él, ami gyakran megnehezíti a jövő tervezését és a váratlan kiadások kezelését.
A takarékoskodás és a pénzügyi tartalékok kialakítása terén éles különbségek figyelhetők meg. Ezt támasztja alá a 365.bank által készült felmérés, amelyet a 2muse ügynökség végzett 2024. szeptember 3. és 9. között, 1015 résztvevő bevonásával.
A kutatás adatai azt mutatják, hogy az anyagi biztonság szoros kapcsolatban áll a megszerzett tudás mértékével. Azok, akik magasabb iskolai végzettséggel rendelkeznek, hajlamosabbak tudatosan gazdálkodni, és a pénzüket értékes befektetésekbe fektetni.
A megfelelő pénzügyi tartalékokkal főként a főiskolai diplomával rendelkező egyének bírnak. Ők kétszer akkora összeget fektetnek be, mint azok, akik csak az alapiskolai végzettséggel rendelkeznek – nyilatkozta a bank PR-vezetője.
A felmérésből kiderült, hogy kellő mennyiségű tartalékkal, ami hat havi bérnek felel meg, csak az alapiskolai végzettségűek harmada rendelkezik, míg az egyetemet végzettek felének van félretéve ekkora összeg.
A lakosság több mint egyharmada rendszeresen fektet be.