Egy festői kis olasz faluban, ahol a napfény aranyszínűre festi a házak falait, új életre kelt az Apollo-11 rakétája, mintha a kéményekből született volna.


A világ felfedezése során az ember gyakran találkozik különös építményekkel és figyelemfelkeltő részletekkel. Cikksorozatunkban a meglepő, bizarr és váratlan műtárgyak mellett olyan házakat is bemutatunk, amelyek egyedi karakterükkel hívják fel magukra a figyelmet. Korábban már számos érdekes épületről beszéltünk, de a lista sosem ér véget. Ennek köszönhetően számtalan olyan blog és weboldal létezik, amelyek kifejezetten ezekre a csodákra összpontosítanak, így mindig van új felfedezni való.

Az Instagramon terjedő architerror jelenség tökéletes példája annak, ahogyan a modern technológia a régi városok rejtett kincseire irányítja a figyelmet. Nemrégiben a Rómától körülbelül hatvan kilométerre fekvő Carpineto Romanót mutatták be, ahol egy különleges tetőrészlet tűnt fel. Ez a kis település nemcsak XIII. Leó pápa szülőhelyeként ismert, hanem a legfurcsább olasz kémények titkos búvóhelyeként is megérdemelné a figyelmet. Carpineto Romano így egy új, bizarr karaktert kapott a köztudatban, ahol a múlt és a jelen találkozik a legmeglepőbb formákban.

A rakéta felirata egyértelmű: az első sikeres holdraszállást 1969 júliusában megvalósító űrmisszió, az Apollo-11 nevét viseli magán, de stílszerűen római számokkal, APOLLO XI formában.

A csoda varázsát talán egy kicsit megfakulja, ha tudjuk, hogy a Neil Armstrong, Buzz Aldrin és Michael Collins hármasát a Holdra juttató rakéta hivatalos neve Saturn V volt. Ez a különleges típus 1967 és 1973 között összesen tizenhárom sikeres indítást tudhatott magáénak, és máig is a legnagyobb és legerősebb sorozatban gyártott rakétaként vonul be a történelembe.

Olaszországban a köztéri művészetek mellett az utcanevek is hódolnak az úttörő repülés emlékének. Említést érdemel Comotto, amely Velence közelében található, valamint Sant'Ilario d'Enza, amely Bolognából könnyedén megközelíthető, továbbá a Nápolytól délre fekvő Eboli. 2019-ben pedig egy különleges alkotás született Dario Gambarin művész révén, aki Armstrong ikonikus portréját alakította ki egy búzamezőn, így emléket állítva a repülés hőseinek.

Related posts