Egy év múlva kezdetét veszi a téli olimpia, és Gyulay Zsolt véleménye szerint a Liu testvérek hiányában is van lehetőség a magyar éremszerzésre.

Sikeres selejtezős szereplés esetén leginkább a női jégkorong-válogatott növelheti a milánó-cortinai téli olimpián induló magyar küldöttség létszámát, ami a papírforma szerint 15-20 fő lehet - mondta az InfoRádióban a MOB elnöke. Gyulay Zsolt arról is beszélt, hogy az egyéni sportágakban nagyon nehéz a Liu fivérekhez hasonló világklasszisokat kinevelni itthon.
Gyulay Zsolt várakozásai szerint a magyar delegáció létszáma a 2026-os téli olimpián 15-20 fő között alakulhat, de a szám akár még ennél is magasabbra nőhet, amennyiben a női jégkorong-válogatott sikerrel szerepel a bremerhaveni selejtezőtornán. A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke az InfoRádióban hangsúlyozta, hogy Pat Cortina csapatának nem lesz könnyű dolga, hiszen négy nap leforgása alatt három rendkívül nehéz mérkőzést kell vívniuk. Ha azonban a nagy álmuk valóra válik, a magyar olimpiai csapat létszáma 23 főre emelkedhet.
amióta elhagyták hazánkat, a kérdés továbbra is foglalkoztatja a sportág szakértőit: hogyan tölthetjük be azt a hiányt, amit ők hagytak maguk után? Gyulay Zsolt hangsúlyozza, hogy Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang valóban világklasszis sportolók, és jelenleg még elképzelni is nehéz, mikor lesz lehetőségünk hasonló kaliberű tehetségeket nevelni a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázásban. „A Liu testvérek olyan szintet képviselnek, amelyet nem lehet csupán pótolni. Rengeteg mindent köszönhetünk nekik, hiszen óriási mértékben hozzájárultak a hazai short track fejlődéséhez és a téli olimpiák presztízsének növeléséhez, de...”
"Nélkülük is van lehetőség a magyar éremszerzésre 2026-ban."
- jegyezte meg a MOB elnöke.
Jászapáti Petra az egyik nagy reménység, aki nemrég egy arany- és két ezüstérmet nyert a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n, de nem biztos, hogy szerencsés lenne, ha egyetlen sportolónkra helyeznénk ekkora nyomást. Gyulay Zsolt ugyanakkor úgy véli, hogy az olimpiai kvótaszerzésre esélyes magyar sportolók már sok versenyt megjártak, többeknek olimpiai tapasztalatuk is van, ezáltal a legnagyobb terhet saját maguk teszik a vállukra, hiszen "mindig a versenyzőnek kell a legjobban akarnia az eredményt".
A MOB elnöke hangsúlyozta, hogy szerinte nem érdemes túlzott elvárásokat támasztanunk a téli olimpiával kapcsolatban. Sokkal fontosabb, hogy minden sportoló saját magának tűzzön ki ambiciózus célokat, és törekedjen arra, hogy a legmagasabb szintre emelje a teljesítményét.
Nem érzi, hogy bármelyik magyar számára túlságosan megterhelő lenne a vállán cipelni a súlyt, amikor kiutazik a jövő évben kezdődő téli olimpiára.
A hét végén Grúziában elkezdődik a Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, amelyen 19 magyar sportoló vesz részt. A hivatalos eskütétel után Gyulay Zsolt azt mondta az indulóknak, hogy élvezzék ki az EYOF hangulatát, érezzék át, hogy nagy felelősséggel jár Magyarországot képviselni egy ilyen multisport eseményen, illetve azt kérte tőlük, hogy adják ki magukból a maximumot.
Ahogy arról az Infostart is beszámolt, megalakult a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet, amelynek vezetője Baji Balázs vb-bronzérmes gátfutó lett. A sportintézethez kerül a teljes sportszakma, beleértve a sporttámogatásokat, az összes módszertani központot, valamint a 500 millió forintnál olcsóbban megvalósítható nemzetközi sportrendezvények megszervezését is. Bár a háttérintézmények strukturális átalakítása sok újdonságoz hoz magával, Gyulay Zsolt úgy véli, hogy a MOB az elmúlt 130 évben mindig egy "stabil, megbízható pont" volt, és szerinte ez nem lesz másképp a következő 130 évben sem. Nem gondolja azt, hogy plusz jogosítványokhoz kellene jutnia a szervezetnek, mert szakértőkkel és vezetőkkel "mindenhol ott van" a MOB, legyen szó akár átalakításról vagy bármilyen meghatározó döntésről.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke kifejtette, hogy az új sportintézet létrehozása lehetőséget teremt arra, hogy a sportolók tudatosabban kihasználják az előttük álló lehetőségeket. A tervezett fejlesztések révén, ha a koncepció sikeresnek bizonyul, a jövő nagy világversenyein, például az olimpiákon a negyedik helyezések helyett harmadik helyezéseket, az ezüstérmeket pedig aranyérmeket tudnak majd elérni. Mindez hozzájárulhat ahhoz, hogy a magyar sportolók még eredményesebben képviseljék hazájukat.