Csupán két font kártérítést kap az a személy, aki rábukkan egy sima Mars szeletre.
Bár több ezer ember tette rá a "like"-ot Harry Seager egyszerű Mars szeletéről készült fotójára a Facebookon, a férfi végül mindössze 2 font kártérítést kapott.
Harry Seager két font kártérítést kap a gyártól azok után, hogy egy gyártási hibás, sima Mars szeletet vásárolt, írja a BBC.
A 34 éves férfi megosztotta, hogy bár a Mars Wrigley UK nem részletezte a hiba konkrét okát, a Facebook-csoport tagjai között elterjedt a vélekedés, miszerint a szelet valamilyen módon megúszta a levegővel való fújást. A Mars Wrigley UK a hónap elején megerősítette, hogy a szelet valóban "kicsúszott" a gyártósorról, így az elkészítése végén nem érhette levegő.
A buckinghamshire-i Aylesburyből származó Seager egy birminghami autókiállításra tartott a barátaival, amikor az oxfordshire-i Thame egyik benzinkútjánál felvette a csokiszeletet. "Az egyetlen ok, amiért e-mailt küldtem [a Marsnak], az volt, hogy érdekel, mi okozhatta ezt. Csak ezt akartam tudni, de ők folyamatosan kitértek a válaszadás elől" - mondta.
"Szerintem a 2 font nagyszerű, ez két ingyen Mars szelet lesz. Talán küldhettek volna többet is, de nem vagyok hálátlan. Szerintem azok után, ami történt, csodálatos, hogy megkaptam a 2 fontos utalványt."
A Mars-szeleteket először 1932-ben, kézműves módon készítették a berkshire-i Slough városában, ahol a mai napig folytatják a gyártást. "Több korábbi dolgozó, aki a Mars gyárakban tevékenykedett, hozzászólást fűzött a Facebookon, és elmondták, hogy a csokoládé normál esetben egy enrober nevű gépen halad át, amely a vízeséshez hasonló működést mutat" - mesélte Seager. "Állítólag a csokoládé tetejét levegőfújással formázzák meg, ahogyan a vízesésből kijön, így kapja meg a jellegzetes megjelenését."