A munkáltatók egyre szigorúbb irányelveket vezetnek be: véget ér a home office korszaka?
A WHC Csoport munkaerőpiaci jelentése szerint a munkavállalók jelentős része továbbra sem mondana le a rugalmas munkavégzésről és a home office-ról, azonban a vállalatok egyre inkább visszatérnek a szigorúbb irodai jelenléthez.
Kép forrása: 123rf.com
A kutatás szerint a magyar munkavállalók közel ötöde dolgozik olyan munkakörben, ahol van lehetőség home office-ra, mindeközben azonban a válaszadók 39 százalékának az otthonában nem adottak a megfelelő feltételek ehhez - írja az economx.hu.
A Covid-járvány időszaka alatt a távmunkára való átállás szinte természetessé vált, azonban ennek visszaszorulása éles ellentéteket teremt a magyar munkaerőpiacon. A WHC kutatása szerint ez már a toborzási folyamat során feszültségeket generálhat. Míg a szellemi pozíciókra pályázók többsége számára elengedhetetlen a heti egy-két nap home office lehetősége, addig sok vezető a teljes irodai jelenlétet preferálná – derül ki az economx nyújtotta információkból.
A home office bevezetése egyszerre jelent lehetőséget és kihívást a cégek számára. Lehetőség a költségek optimalizálására, a munkavállalói lojalitás növelésére és a tehetségek szélesebb körből való bevonzására. Azonban komoly kihívást jelent a csapatszellem megőrzése, a hatékony információáramlás biztosítása és a munkatársak munka és magánélet közötti egyensúlyának fenntartása.
"A Covid-járvány során a vállalatok kényszerből álltak át a távmunkára, és a rendkívüli időszak lezárultával sokan a személyes jelenlétet helyezik újra előtérbe. A rugalmasság és a választás szabadsága ma már nem csupán egy juttatás, hanem kulcsfontosságú versenyelőny a legjobb szakemberekért folytatott harcban, különösen azok körében, akik aktívan keresnek új lehetőségeket"
- mondta Horváth Ágnes, a WHC szellemi munkaerő kölcsönzés- és közvetítés üzletágának (WHC Heads) vezetője.