Az életével kockáztat az, aki ilyen módon irányítja a járművét: súlyos egészségügyi következményekkel is szembesülhet.

A vastag téli ruházat viselése közben történő autóvezetés nem csupán a mozgás szabadságát csökkenti, hanem súlyos biztonsági és egészségügyi kockázatokkal is járhat.
Bár a jogszabályok nem tiltják kifejezetten a vastag ruházatban történő vezetést, a KRESZ szerint csak olyan állapotban lehet járművet vezetni, amely biztosítja a biztonságos közlekedést. Ennek értelmében a vastag kabát, bélelt kesztyű vagy bakancs viselése nem éppen megfelelő viselet.
Az ADAC töréstesztje, amelyről a Pénzcentrum is beszámolt, izgalmas és figyelemfelkeltő kísérletet mutatott be. A teszt során bábukat alkalmaztak egy szimulált közlekedési szituációban, hogy rávilágítsanak a vastag ruházat viselésének potenciális veszélyeire. Két bábut, egy felnőttet és egy gyermeket, biztonsági övekkel rögzítettek az autó üléseibe, majd 16 km/h sebességnél váratlanul lefékezték a járművet, szimulálva ezzel egy városban bekövetkező kisebb ütközést. Az eredmények arra figyelmeztetnek, hogy a vastagabb öltözetek jelentősen befolyásolhatják a biztonságot ilyen helyzetekben.
Az eredmények riasztóak voltak: mind a felnőtt, mind a gyermekbábu esetében az öv mélyen belevágott a hasba, ami súlyos belső sérüléseket, például bél- vagy májsérülést okozhat, és akár belső vérzéshez is vezethet. Az ADAC ezt megelőzően elvégzett tesztjei is hasonló veszélyekre figyelmeztettek, különösen gyerekek esetében, akiknél a kabát alatti öv rossz helyen, a has alsó részén feszült meg, nem pedig a csípőcsontnál vagy a combnál.
A Német Autóklub figyelmeztet arra, hogy a téli öltözködés nem csupán a melegségről szól, hanem a biztonságról is. A sapkák és sálak, bár kényelmesek, ronthatják a látómezőt, ami különösen veszélyes lehet vezetés közben. Emellett a bélelt kesztyűk használata is problémát okozhat, hiszen csökkenthetik a kormány biztos megfogását. A vastag bakancsok pedig megnehezítik a pedálok precíz kezelését, ami szintén nem kedvez a biztonságos közlekedésnek. Érdemes tehát átgondolni a téli ruházatot, hogy a kényelem mellett a vezetés biztonságát is szem előtt tartsuk.
Míg a szabályok nem írják elő konkrétan, milyen ruházatban kell vezetni, az ADAC azt javasolja, hogy kerüljük a vastag téli ruházatot a volán mögött, hogy megőrizzük mozgékonyságunkat és biztonságunkat.
Az ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) a Német Általános Autóklub, Európa egyik legnagyobb autós egyesülete. Számos szolgáltatást nyújt, beleértve a közlekedési tanácsadást, autós biztosítást, műszaki segélyszolgálatot (pl. lerobbant autók esetén), és rendszeresen végez törésteszteket, valamint közlekedésbiztonsági kutatásokat. Az ADAC által végzett tesztek és kutatások gyakran szolgálnak a közlekedésbiztonság javítására irányuló ajánlások alapjául.