Négy egykori diák, akik a Kodály Iskolában tanultak, Artisjus-díjat nyertek el.


Artisjus-díjat kapott a napokban a Weiner Ensemble, amelynek többek között a Kecskeméti Kodály Iskola egykori diákjai - Balogh-Jámbor Janka, Sziroczák-Bán Annamária, Bán Máté és Dani Imre - is a tagjai. Az elismerés egyfajta köszönet a kortárs magyar művek elkötelezett terjesztéséért.

Nemrégiben került sor az Artisjus Előadói és Pedagógusi Díjak átadására, ahol a jogvédő szervezet mindkét kategóriában tizenkét kiváló egyént tüntetett ki. Az évről évre megrendezett esemény célja, hogy elismerje azokat az előadóművészeket, akik folyamatosan kortárs magyar alkotásokkal gazdagítják műsoraikat, valamint azokat a pedagógusokat, akik kiemelkedő szerepet játszanak a zene és irodalom oktatásának terén.

Idén is jeles zenészek és pedagógusok kapták meg a rangos elismerést, köztük Delhusa Gjon, a neves énekes, zeneszerző és dalszövegíró, valamint Gráf Zsuzsanna karnagy, aki a pedagógusok és kamarazenészek sorát gazdagítja. A népszerű vokális együttes, a Szent Efrém Férfikar is a kitüntettek között található. Külön figyelmet érdemel a Weiner Ensemble, amely 2014 szeptemberében alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem végzős és doktorandusz hallgatóiból, Gulyás Márta Liszt-díjas zongoraművész, tanszékvezető tanár irányítása alatt. Az együttes tagjai közé tartozik Baksai Réka (hegedű) és Pálfi Csaba (klarinét), valamint a Kecskeméti Kodály Iskola egykori diákjai: Balogh-Jámbor Janka (cselló), Sziroczák-Bán Annamária (fuvola), Bán Máté (fuvola) és Dani Imre (zongora). A hírös város muzsikuscsaládjából származó Balogh-Jámbor Janka különösen szoros kapcsolatban áll Kecskeméttel, hiszen 2024 szeptembere óta a Kodály Iskolában is tanít.

A Weiner Ensemble célja elsődlegesen az egyedi hangszer-összeállítású, úgynevezett pierrot ensemble formáció repertoárjának széles körű megismertetése a közönséggel. A kamaracsoport műsorán éppúgy megtalálhatóak a barokk szólóművek, mint a XX. századi és kortárs ensemble kompozíciók vagy éppen a fiatal, magyar zeneszerzők darabjai. Ez utóbbi erőfeszítéseiket jutalmazta az Artisjus jogvédő iroda a minapi elismeréssel. Az együttes - amely 2015-ben vette fel Weiner Leó zeneszerző nevét a Weiner Leó Alapítvány jóváhagyásával - egyébként hamarosan Kecskemétre látogat, 2025. január 22-én a Kodály Iskolában interaktív koncertet adnak majd a szakgimnáziumi hallgatóknak.

Related posts