Kecskemét városában egy különleges esemény zajlott: egy acéltestű időutazó bukkant fel, füstfelhők kíséretében érkezett, hogy elhozza a jövő titkait. A város utcáin a kíváncsiskodók gyűltek össze, miközben a légkör tele volt izgalommal és várakozással. Az

A menetrend szerinti vonatok világát szinte mindenki jól ismeri. Az idei majális alkalmából azonban egy különleges élmény vár ránk: egy autentikus gőzmozdony érkezett Kecskemétre, hogy varázslatos utazásra hívjon bennünket.
A május elsejével egybefonódó hosszú hétvége sokak számára nem csupán a pihenés és szórakozás ideje, hanem egy izgalmas időutazás lehetősége is. Az idén is megrendezett Gőzfelhős Alföldi Majális, amelyet a MÁV szervezett, különleges élményekkel várta az érdeklődőket. A munka ünnepe – amely a dolgozók megbecsülése mellett a hagyományok tiszteletére is fókuszál – méltó díszvendéget kapott: a legendás 424-es gőzmozdony, közismertebb nevén a Bivaly, látványos érkezéssel örvendeztette meg a kecskeméti állomás látogatóit.
A történelem súlyát magán hordozó, acélból kovácsolt mozdony pénteken, mindössze kétperces késlekedéssel, 10.30-kor gördült be Budapest felől. A peronon már izgatott tömeg gyűlt össze, várva, hogy a múlt század közepének legendás gépcsodája feltűnjön a síneken, fekete testéből gőzt és nosztalgiát árasztva. A gőzmozdony 11.48-ig Kecskeméten állomásozott, majd pöfögve és fújtatva indult tovább Szeged irányába, mint egy időutazó, aki újra és újra elmeséli a régmúlt történeteit.
Kívül-belül megcsodálhatták az érdeklődők a gőzmozdonyt
A kecskeméti állomáson eltöltött több mint egyórás időtöltés valóságos időutazássá vált mindazok számára, akik ellátogattak a helyszínre. A látogatók nem csupán kívülről csodálhatták meg a monumentális mozdonyt: lehetőségük nyílt arra is, hogy belépjenek a vezetőfülkébe, és felfedezzék a különféle történelmi korszakokat megidéző vasúti kocsikat. A szerelvény első-, másod- és harmadosztályú vagonai mind saját egyedi karakterükkel, berendezésükkel és hangulatukkal elevenítették meg a múlt század utazási élményeit. A kíváncsi látogatók betekinthettek a hálókocsik, étkezőkocsik és a bár világába is, ahol egy zongora hívta életre az elegáns, klasszikus vasúti utazások varázsát.
Az 1953-ban gyártott Bivalyt az 1960-as években alakították át olajtüzelésűvé, és azóta is a magyar vasúti nosztalgiaprogram egyik legmegbecsültebb tagja. 1993 óta a MÁV Nosztalgia Társaság oszlopos szereplője, amely minden megjelenésével mosolyt és elismerést arat.
A gőzmozdony menetrendjéről a MÁV Rail Tours Facebook-oldalán kaphatnak részletes információkat az érdeklődők. Habár Kecskemét már nem szerepel a visszaúton, a hétvégén más alföldi városokat érintve tér vissza Budapest felé. Így azok számára, akik pénteken nem tudtak részt venni az élményben, még van lehetőségük, hogy találkozzanak ezzel a különleges időutazóval. Ne hagyják ki!