A Tron, a Tether és a TRM Labs szoros kooperációt alakítottak ki a bűnüldöző hatóságokkal - Kriptoworld.

A spanyol bűnüldöző hatóságok együttműködve a Tron, a Tether és a TRM Labs blokklánc cégekkel, összesen 26,4 millió dollár értékű kriptopénzt blokkoltak, amely egy széleskörű, Európát átfogó pénzmosó hálózathoz köthető.
A műveletet a T3 Pénzügyi Bűnözés Elleni Egység valósította meg, amely a három vállalat közös kezdeményezéseként jött létre 2024 augusztusában, célja pedig a tiltott pénzügyi tevékenységek elleni hatékony fellépés volt.
Ne hagyd ki a legújabb híreket és izgalmas információkat! Csatlakozz hozzánk Facebookon, és légy mindig képben a kriptovaluták világában!
Justin Sun egy X-bejegyzésben azt mondta, a művelet rávilágít arra, hogy "a bűnözőket ugyanazok a tulajdonságok vonzzák, amelyek a blokkláncot forradalmivá teszik - a sebesség, a hatékonyság és a határok nélküli tranzakciók".
Hangsúlyozta azonban, hogy a Tron átláthatósága a bűnüldöző szervekkel összehangolt erőfeszítések révén több mint 26 millió dollár befagyasztásával végső soron nehezíti a pénzmosást.
Egy sajtóközlemény szerint a pénzmosási művelet nyomozása során a bűnszervezet leleplezéséhez a rendőrség megfigyelésére támaszkodtak.
A hatóságok különböző nyomozati technikákat és a virtuális eszközök szolgáltatóitól származó ügyfélismereti (KYC) nyilvántartásokat is felhasználtak, és ennek köszönhetően több kriptotárcát is sikerült illegális tevékenységekkel összekapcsolni.
"A spanyol Guardia Civil szóvivője elmondta, hogy a szervezet több millió embert érintett, pénzmozgásokat bonyolítva le a határokon, készpénzes és kriptovalutás tranzakciókat egyaránt alkalmazva, ezzel segítve a bűnözői csoportokat a nyereségük tisztára mosásában."
Ez a legfrissebb intézkedés a T3 FCU történetének legkiemelkedőbb eszközbefagyasztása, amely során eddig körülbelül 100 millió dollárnyi vagyont zároltak.
A 2024 augusztusában megalakult egység célja, hogy a globális bűnüldöző hatóságokkal együttműködve hatékonyan felszámolja a blokklánc-technológia alapú bűncselekményeket, ezzel is elősegítve a digitális pénzügyi környezet biztonságát.
A Tron-hálózat által bevezetett biztonsági intézkedések révén a blokkláncon végrehajtott illegális tranzakciók volumene 6 milliárd dollárral csökkent, ahogy a legfrissebb jelentések is mutatják.
A TRM Labs által végzett elemzés rámutatott, hogy a blokkláncon végzett illegális tevékenységek 49%-a olyan szervezetekhez köthető, amelyek szankciók hatálya alá esnek, míg 32%-a olyan pénzmozgásokat érint, amelyek feketelistán szerepelnek.
Bár a számok csökkentek, még mindig ez a hálózat a legnépszerűbb választás az illegális tranzakciók lebonyolítására. Az ágazaton belüli bűncselekmények 58%-a a Tron-platformhoz kapcsolódik.
A Tether USDT, mint stabilcoin, továbbra is a legnépszerűbb választás a jogellenes pénzügyi tranzakciók során.
Paolo Ardoino, a Tether vezetője úgy véli, hogy a művelet fontos betekintést nyújtott a blokklánc technológia szerepébe a jogellenes tevékenységek elleni harcban.
Kiemelte elkötelezettségét a pénzügyi rendszer védelmében, mivel a globális bűnüldöző hatóságokkal karöltve folyamatosan intézkednek a bűnszervezetek felszámolására.
"Ez egy határozott figyelmeztetés: a Tetherrel való visszaélés kísérleteit nem hagyjuk büntetlenül, a bűnözőket előbb-utóbb elfogják" - nyilatkozta.
Ardoino kiemelte, hogy a stabilcoin kibocsátója 51 különböző országban működött együtt több mint 220 bűnüldöző ügynökséggel, és eddig több mint 2400 kriptovaluta címet fagyasztottak be, amelyek összesen 2,2 milliárd dollár értékű kriptoeszközt tartalmaznak.
2023 novemberében a vállalat 225 millió dollárnyi USDT-t fagyasztott be, ami egy "disznóvágás" néven ismert globális csalásra utal.
A következő hónapban 161 Ethereum tárcát zártak le, és ezek közül 11 olyan tárca volt, amelyben több mint 3,5 millió dollár értékű USDT gyűlt össze.
Szeretnéd elsőként értesülni legújabb híreinkről? Csatlakozz hírlevelünkhöz, és ne maradj le semmiről!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!