A Tardos Fogadó már az idő múlásának áldozatává vált, de talán még a romok között is ott rejlik a lehetőség, hogy újjászülethessen.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egy különleges intézmény, a Panoráma Szálloda és Vendéglátó Vállalat. Az Állami Vagyonügynökség megbízásával 1991 augusztusában bejelentette hat vendéglátóhelyének privatizációs lehetőségét. A hirdetett helyszínek között olyan ikonikus egységek is megtalálhatóak voltak, mint az egri Népkerti Söröző, és a Tardos Fogadó. Míg az előbbi ma is étteremként üzemel, addig az utóbbi kis szerencsével talán még feltámadhat a múlt fényeiből, hogy újra élettel tölthesse meg a poros falakat.
A remény, hogy a valaha népszerű Tardos Fogadó helyén – közvetlenül az Egercsehi felé vezető útelágazás után, a Szarvaskő és Mónosbél közötti útszakasz mentén – egy új, hasonló létesítmény épülhet, Póta Ferenc, a terület jelenlegi tulajdonosa szívében él. Ő már csak azért is izgatottan várja a lehetőségeket, mert úgy érzi, hogy az ingatlan megvásárlásában érdeklődő potenciális új tulajdonosok is osztozhatnak ebben a vízióban. Portálunknak elárulta, hogy a terület, amelyet közel öt éve megvásárolt, mindig is különleges helyet foglalt el az életében: családi okokból két évtizeden keresztül szinte naponta elhaladt az egykori fogadó mellett. Ebből a gyakori találkozásból született meg az álma: egy autós pihenő- és vendéglátóhely létrehozása, ahol a közlekedők örömmel állhatnak meg, vagy éppen célpontul választhatják ezt a varázslatos helyet.
A Tardos Fogadó utolsó tégláit is eltüntették, de a helyszín még mindig rejtegetheti a lehetőséget, hogy újra vendéglátóhely váljék belőle.
Sajnos, a folyamatos fejlesztések ellenére is rendkívül költséges vállalkozásról beszélhetünk. A romeltakarítás például már önmagában tízmilliós nagyságrendet képviselt. Ezen kívül a közművesítés kérdését is rendezni kell, hogy megfeleljünk a szigorú hatósági követelményeknek - tette hozzá.
A fogadó sorsának vizsgálata során több korábbi elképzelés is napvilágra került. Például Kovács Ferenc, aki Andornaktályáról költözött Szarvaskőbe, elárulta, hogy ő is fontolgatta az ingatlan megvásárlását, hogy ott egy alapítványi oktatóközpontot alakítson ki. Hat-hét évvel ezelőtt kezdett el érdeklődni iránta, legutóbb pedig három éve próbálkozott, de sajnos nem járt sikerrel. Ennek fő oka, hogy az épület állapota annyira leromlott, hogy már semmi sem maradt belőle, így felújításra sem volt lehetőség. Az új épület felhúzása viszont, függetlenül a költségektől, sokkal bonyolultabb a szükséges engedélyek megszerzése szempontjából. Az új létesítmény engedélyezése sokkal nehezebb feladat, mint csupán egy felújítás esetében.