A szakképzés területén dolgozó oktatók jövedelme általában 800-950 ezer forint körül alakul.

Január 1-től újabb jelentős béremelés lép életbe a szakképzésben oktatók számára: közel 24 ezer oktató bére átlagosan 21,2 százalékkal növekszik. A kormány erre a célra közel 50 milliárd forintot biztosít költségvetési forrásból - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium az MTI-vel.
Közleményükben kifejtették, hogy a 2020-as szakképzési reform során a kormány különös hangsúlyt fektetett a gyakorlatorientált oktatási keretek kialakítására, valamint az oktatók megbecsülésének növelésére. Az azóta végrehajtott béremelések révén Magyarország a szakképzés területén figyelemre méltó eredményeket ért el.
Hozzátették: a 2020-as átalakítás óta negyedszer növekszik jelentősen a szakképzésben dolgozó oktatók bére, így az oktatók fizetése 2025-re a 2020-as szint 2,5-szeresére nő.
Ez a mostani bérfejlesztés, hasonlóan az előzőekhez, nem uniós, hanem hazai költségvetési forrásból valósul meg, és minden szakképző intézményre érvényes, függetlenül attól, hogy állami, egyházi vagy egyetemi fenntartású.
Az oktatók fizetése a tervek szerint minimum 705 ezer forint körül alakul, azonban a jellemző bérszint 800-950 ezer forint között mozog - áll a tájékoztatásban.
A közleményben Varga-Bajusz Veronika, a felsőoktatásért, a szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár, kifejezte gondolatait, miszerint: