A Párbeszéd pártja magabiztosan lép a 2026-os választások színpadára, hiszen nem érzik a külső nyomást. A céljaik világosak, és elkötelezetten dolgoznak a jövőért.

"Furcsa időszakokat élünk, de talán még meglepőbb lenne, ha egy párt nem úgy állna neki a választásoknak, hogy felkészül. Éppen ezért mi is erre az útra léptünk, és jelenleg ennek az előkészítése zajlik" - nyilatkozta Barabás Richárd, a Párbeszéd társelnöke az InfoRádióban.
Mint mondta, számukra inkább az okoz bizonytalanságot, hogy maradnak-e a jelenleg érvényes választási szabályok, mert felidézte, hogy a kormánytöbbség a 2024-es önkormányzati voksolás előtt is átírta a fővárosi választási rendet.
A pártelnök közölte, nem született külön döntés az indulásról, mert ezt alapvetésnek tartja, és amikor megvan a jelöltek listája és a program, akkor kell a párt tagságának hivatalos és formális döntést hoznia.
A felvetésre, hogy van-e a Párbeszéd vezetőin nyomás, hogy a Momentumhoz vagy Jámbor Andráshoz hasonlóan visszalépjenek a közvélemény-kutatások alapján jól álló Tisza Párt és jelöltjei javára, a társelnök közölte, nem érez ilyen nyomást. Szerinte nagyon soká lesz még a választás, s noha elismeri, hogy a mérések alapján jelenleg a Tisza a legerősebb ellenzéki párt, de úgy véli, "ez nem jelenti azt, hogy ne férne el mellette egy olyan erő, amelyik a Tiszánál markánsabban képes értékeket képviselni."
A legfrissebb közvélemény-kutatások alapján a Párbeszéd támogatottsága gyakorlatilag elhanyagolható, maximum egy százalékra tehető. A párt társelnöke azonban ezt nem tartja mérvadónak, hiszen mint fogalmazott: "Néhány nappal ezelőtt még arról beszéltek, hogy idén nem lesz Pride Budapesten, de végül minden eddiginél többen vonultak fel szombaton."
A Párbeszéd közelmúlt választásain rendszeresen közösen indult az MSZP-vel, de a társelnök most közölte: nem tárgyalnak jelenleg másik párttal.
A 21 Kutatóközpont legújabb, ma közzétett felmérése szerint a Párbeszéd támogatottsága nem éri el az egy százalékot.