A MOL különös hangsúlyt fektet a jövő szakembereinek képzésére és támogatására.

A MOL két stratégiai egységében, a tiszaújvárosi MOL Petrolkémiában és a százhalombattai Dunai Finomítóban is elindította a felsőfokú duális képzés újabb évfolyamát. Összesen 23 hallgató kezdi meg MSc illetve BSc tanulmányait, miközben a legmodernebb ipari környezetben sajátíthatják el szakmájuk fortélyait.
A MOL a szakember-utánpótlás biztosítása érdekében kiemelt figyelmet fordít az oktatásra. A duális képzés célja, hogy a fiatalok elméleti tudását gyakorlati tapasztalatokkal ötvözve támogassa őket a vegyipari és gépészmérnöki pályafutásuk megalapozásában. A MOL-csoport duális programjaiban részt vevő hallgatók közvetlen kapcsolatban dolgoznak a vállalat tapasztalt szakembereivel, így nemcsak a legújabb technológiák alkalmazásába nyernek betekintést, hanem valós ipari kihívásokkal is szembesülnek. A diákok számára nemcsak értékes iparági tapasztalatot nyújtanak, hanem munkabért is biztosítanak, ami segíti őket a felnőtt élet kezdetén és egzisztenciájuk kiépítésében.
Mindkét helyszínen új vegyipari és gépészeti tanműhelyek építése zajlik, és további fejlesztések is tervben vannak. Az MPK keretein belül pedig a Képzési Központot befogadó épület felújítása is folyamatban van.
A program keretein belül a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Pannon Egyetem, a Budapesti Műszaki Egyetem és a Dunaújvárosi Egyetem diákjai együttműködnek. A duális képzés eredményességét jól tükrözi, hogy a korábbi évfolyamokból végzett közel 80 hallgatónak 85%-a már a MOL csapatának tagjaként dolgozik.