1,8 milliárd Gmail-fiók került veszélybe, és a Google egy részletes útmutatót készített a felhasználók biztonságának megőrzésére.

Miközben kifinomult adathalász támadások árasztják el a Gmail-fiókokat, a Google szerint nincs ok pánikra - a vállalat egyszerű módszereket kínál a feltört fiókok visszaszerzésére és a jövőbeli támadások megelőzésére.
Az utóbbi hetekben a Gmail-felhasználók komoly adathalász támadások célpontjává váltak, de a Google megnyugtatja az érintetteket: nincs ok a pánikra, még ha valaki áldozatul is esik egy ilyen csalásnak. A techóriás szerint, ha fiókunkat kizárják az adathalászati kísérletek következtében, van lehetőségünk visszaszerezni hozzáférésünket. Mindössze annyira van szükség, hogy állítsunk be egy biztonsági telefonszámot vagy e-mail címet – számolt be róla a Daily Mail.
A figyelmeztetés néhány héttel azután bukkant fel, hogy a Google nyilvánosságra hozta egy rendkívül kifinomult támadás tényét, amely...
Az adathalász csalásról először Nick Johnson, az Ethereum fejlesztője számolt be, aki egy látszólag legitim Google-címről érkező e-mailt kapott.
A Google szóvivője nyilatkozott arról, hogy új védelmi intézkedéseket vezettek be, és felhívják a felhasználók figyelmét a kétfaktoros hitelesítés és a passkey-ek alkalmazására. A legújabb támadások során a hackerek a Google Sites platformot használták a csalások kidolgozásához, hogy a domain név megbízhatónak tűnjön. A biztonság érdekében ajánlott a hagyományos jelszó helyett passkey-t alkalmazni, amely kizárólag az adott fizikai eszközön működik, így a hackerek nem tudják megszerezni a hozzáférést a fiókjához.
Az adathalász üzenetek jellemzően általános köszönéseket alkalmaznak, sürgős problémákra hívják fel a figyelmet, és arra ösztönöznek, hogy kattintsunk a mellékelt linkekre. Fontos megjegyezni, hogy a megbízható vállalatok sosem kérnek tőlünk ilyen linkeken keresztül információkat a fizetési vagy bejelentkezési adataink frissítéséhez.