A Lánchídon 110 tüntetőt igazoltattak, aminek következtében a Momentum politikai párt hivatali visszaélésekre és a Kádár-korszakot felidéző eseményekre utalt.

A rendőrség 110 személyt igazoltatott csütörtökön, miután a Kossuth téri demonstráció résztvevői közül többen a Lánchídra vonultak. A hatóság szerint jogellenesen folytatódott a gyűlés, míg a Momentum politikai nyomásgyakorlásról és jogsértő rendőri fellépésről beszél. A párt hivatali visszaélés miatt feljelentést tesz a BRFK ellen.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a május 1-jén, csütörtökön a Kossuth Lajos téren megtartott bejelentett és engedélyezett gyűlés résztvevői közül többen a demonstráció hivatalos befejezése után jogellenes gyűlésbe kezdtek. A rendőrség azt írja a honlapján, hogy vonulásukkal akadályozták a belvárosi forgalmat, néhányan a Lánchídra is felmentek, majd a Széchenyi téren folytatták a hatóság szerint jogellenes gyülekezést.
A BRFK közleménye szerint a rendőrök összesen 110 embert igazoltattak. Ebből négy fővel szemben pirotechnikai termékek illegális használata miatt, míg egy személlyel a gyülekezési joggal való visszaélés kapcsán indítottak szabálysértési eljárást. Egy esetben a személyazonosság igazolásának elmulasztása miatt kellett intézkedni, és szabálysértési feljelentést tettek. Két esetben a rendőröknek biztonsági intézkedéseket kellett végrehajtaniuk, mivel rosszullét történt, továbbá egy embert elfogtak, aki sikkasztás miatt volt körözés alatt.
A közlemény kitér arra is, hogy "a rendőrség eddig is, és ezután is mindenki számára biztosítja a békés gyülekezés jogát, miközben figyelembe veszi mások jogait, ideértve a fővárosban közlekedni kívánók jogait, és érvényt szerez a hatályos magyar jogszabályoknak".
Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője, a közösségi médián keresztül fejezte ki véleményét a legutóbbi eseményekről. Bejelentette, hogy feljelentést tesznek a Budapesti Rendőr-főkapitányság ellen hivatali visszaélés vádjával. Szerinte a tüntetésen olyan események zajlottak, amelyek a Kádár-korszak emlékét idézik fel.
Bár most nem lökték a földre a momentumosokat, mint legutóbb, de nyilvánvalóan jogsértő módon a személyi szabadságukban korlátozták a békés tüntetőket. A járdán szabályosan haladó tömeget rendőrsorfallal állították meg a Lánchídon. Nem engedték meg békés állampolgároknak, hogy Pestről Budára a hídon szabályosan átsétáljanak
Bedő megjegyezte, hogy a rendőrség még a kérdéses indoklásra sem reagált, és a tüntetőkkel való párbeszédre sem voltak hajlandók.
A politikus szerint a BRFK politikai szereplővé lépett elő, és a tüntetés előtt "önkényesen átértelmezte a magyar jogrendet", majd közleményben fenyegette meg a tüntetőket, hogy innentől akár bűncselekménynek is minősíthetik a hídfoglalást.
A május elsejei demonstrációt megelőzően már szerdán figyelmeztetett a Budapesti Rendőr-főkapitányság a tervezett tüntetőkre. A rendőrség hivatalos közleményt adott ki, amelyben hangsúlyozták, hogy a Kossuth téren kívül a megmozdulás jogszerűtlennek számít. A hatóság reakciója a Facebook-eseményre érkezett, ahol a szervezők megjegyezték: "a nagygyűlés után - ha kialakul a spontán szándék - törvényesen folytathatjuk a vonulást".
A csütörtöki demonstráció Hadházy Ákos és a Momentum által indított tüntetéssorozat legújabb állomása volt. A megmozdulások célja továbbra is az Országgyűlés által április 14-én elfogadott 15. Alaptörvény-módosítás visszavonása. Az utóbbi hetekben több hídfoglalásra is sor került, ami miatt a rendőrség szigorúbb intézkedéseket helyezett kilátásba.
A rendőrség és a Momentum közötti jogi konfliktus valószínűleg tovább fog éleződni, miután a párt hivatalosan is feljelentést nyújt be a Budapesti Rendőr-főkapitányság ellen. A demonstrálók úgy vélik, hogy a hatósági intézkedések súlyosan megsértették alapvető jogaikat, míg a rendőrség a törvényes rend fenntartásának szükségességére hivatkozik.